ELS NENS AMB TEA TAMBÉ VOLEN FER ESPORTS: AJUDA-LOS AMB EL TEU VOT

Hola families!
 
Des de la Comissió Inclusiva volem compartir amb vosaltres la realitat de molts nens amb TEA (Trastornos del Espectro Autista) que no poden practicar esports (extraescolars) sense l’ajut d’un monitor de suport. Molt aprop nostre, a la nostra escola, hi han nens  que sols poden participar de les activitats extraescolars gràcies al support de la fundació Aprenem que ajuda econòmicament a les famílies per poder assumir el cost. 
 
L’Albert i l’Itziar, dos pares de la nostra escola que formen part de la fundació Aprenem, corren maratons (l’última a setembre a Berlin, la propera a l’abril a Londres) per recaptar fons per poder tenir monitors de suport. La fundació GAES dona beques per a aquest tipus d’iniciatives i ara mateix hi han votacions obertes per triar la iniciativa que rebrerà l’ajuda económica.
 
Per aixó us demanem la vostra col·laboració per donar-nos el vostre vot.  Ara ja estem segons però amb vosaltres podem guayar!
 
 
Gràcies,
 
Comissió Inclusiva

Subscriu-te al nostre newsletter!

 Sense categoria